27 Şubat 2018 Sayı 117 Sayı 117
medhaldergi'de bu hafta

Amellerin en hayırlısı az da olsa devamlı olanıdır. Buna inanıp bunu beyan ettiğimizde kendi nefsimize de bir hiza vermiş oluruz. Asıl mesele de bu hizaya, bu vaade uyup uymamaktır zaten. Bu hafta biraz geç kalmış olsak da dergimizin yeni sayısıyla huzurlarınızdayız.

İşsizliği esas alan bir kitabın nasıl yazılabileceği üzerinde bir konuşma ile başladı Süleyman Karagülle’nin bu haftaki semineri. İnsanı diğer canlılardan ayırt eden özellikler üzerinde duruldu. Bu semineri Dr. Bünyamin DEMİR,  Abdulkadir ALTINHAN ve Mehmet SEYYAR notlarıyla zenginleştirdiler.

Başkanlık çalışmasıyla Veysel İPEKÇİ siyasi yazılarına devam ediyor.

Dr. Hasan ÖZKET hazine sandığında, “Medeni cesaret ve değeri” başlıklı yazısında “salât” (الصَّلَاةَ ) kelimesi üzerinde duruyor. Doğru anlamaya giden yolda atılmış bir adım olarak son derece kıymetli bu çalışmanın devamının gelmesi, örneklerin ve çalışmaların çeşitlenmesi zihin açıcı olacaktır.

Kuran günlüğü dosyasında da fakirin aciz kayıtları var.

Dr. Lütfi HOCAOĞLU ile hafta içinde yaptığımız görüşmede evrim dosyası üzerindeki çalışmalarının devam ettiği bilgisini aldık. Merakla evrim yazılarını bekleyen okurlarımızın beklediğine değecek bir çalışma ortaya çıkacaktır, inşallah.

Not: Okurlarımız yazılardaki imla hatalarını ve anlatım bozukluklarını muhakkak fark etmişlerdir. Bir dergi için prestij göstergesi olduğu şüphe götürmeyen böylesi bir konunun ihmal edildiği düşünülmemelidir. Yazılar şimdilik herhangi bir denetime tabi tutulmadan, yazarlarından geldikleri halleriyle yayınlanmaktadır.

Her yeni sayıda bir eksikliği tamamlamak niyetiyle, Allah’a emanet olunuz…